Mina siin

449,00 

Laos

Kirjeldus

2022 aastal valiti pruunkaru aasata loomaks ja sellepärast jõudis Eesti suurim kiskjaline minu maalidele. Toitumiselt on karu kõigesööja ning valdava osa toidust moodustavad mitmesugused marjad, seened, seemned ja putukad. 

Sageli kujutatakse karu vappidel, kus see sümboliseerib võimu ja jõudu. Näiteks on karu Berliini sümboliks ja vapiloomaks. Isegi Berliini filmifestivali auhindadeks jagatakse karukujukesi. Teised tuntud linnad, kelle vapil on karu, on näiteks Madrid ja Bern.

Karu on Soome rahvusloom.

Karu on rikkuse, tervise, headuse ja viljakuse sümbol Karu on tõeliselt vägev hingeloom ja väljendab oma jõu ja tugevuse kõrval ka sügavat sidet maa ja loodusega.

Karupoeg uudistab rõõmsalt männipuu varjust. Ta mängib nagu peitust või tahab üllatada hõigates: „Mina siin!“ Küll tema juba teab, mis on hea ja kus on kõige õigem olla. 

Männipuu ümbert kinni hoides ja teda „sisse hingates“ saab laadida ennast puhta elujõu ja värskusega. Mänd on pühapuu, ta annab jõudu, nagu karugi ning mänd ravib häiritud vaimu ja taastab seesmise tasakaalu ja toob rahu. Puhastab teadvuse saastast ja leevendab pettumust. Folkloor räägib, et kui mändi lõigata, siis hakkab sealt verd nirisema. Punane taevas mängib ja lustib andes märku hetkes olemisest, kirglikusest ja julgusest. Punane värv annab energiat. Punane on esimese tšakra ehk juurtšakra värv. See tšakra asub sabakondi juurel ning esindab füüsilist heaolu ja põhivajadusi: turvatunnet ja ellujäämist. Kui igatsed punast värvi, mõtle, ka stunned, et sa oled kergesti haavatav ning vajad hoolitsemist.

Mantra  

Olen loomises ja liikumises. Minus on karu jõudu ja head tervist. Mul on tugev side looduse ja maaga. Ma liigun vabalt kõigis universumi ruumides. Olen vaimselt tasakaalukas ja mängulusti täis. 

Valamise tehnika. Akrüül, segatehnika. Maal puidust raamil.
Maali suurus 80 x 70 cm
Aasta 2021

Lisainfo

Mõõtmed 80 × 70 × 5 cm