Minu Kujunemise Tee

Mina kui nõid, kunstnik ja lihtsalt Ülle.

Mina Ülle

MEELDIV TUTVUDA

Mina olen Ülle

Aga juhtub see, mis peab juhtuma.. Elu märke olen eluaeg järginud ehk siis lugenud ning selle alusel mulle tundub, et universumi seadusega paika pandud eluenergia ringlus toetab mind ja minu tegevusi igati.

Ma olen „hooletu“ lennukas kunstnik ning vahest ka hooletu ja kiirustav mõtete väljaladuja. Nokitsemine mulle väga ei meeldi, see paneb minu kärsitu loomuse ikka korralikult proovile. Seetõttu…. panengi ennast proovile ja nikerdan isegi mingi väga peene või väikese mõõdulise maali valmis. Nokitsemine, diplomaatilisus ja lihtsalt olemine on  järelikult minu õppimise ning arengu koht.

Mina kui Ülle

Sündsisin kuumal juunikuu lõpu päevil Viljandimaal, mustade krussis juustega, mis asendusid aastate pärast heledate lokkidega.  Lasteaias mina ei käinud ja leidsin muud tegevust looduses. Lennates lindudega, siblides koos putukatega ja rääkides puudega ning looduse vaimudega. 

Nii kaua kui ennast mäletan olen alati enda mõtteid, stressi ja rõõme paberile joonistanud. Kuna mulle ei meeldi säilitada, korjamise vajadus puudud, siis olen need kahjuks kaduva teed saatnud. Nüüd takkajärgi mõeldes on isegi kahju sellest, sest oleks hea vaadata, mis mu peakeses, siis toimus sel ajal. Inimene ju ei mäleta õigesti oma mälestusi, ega isegi emotsioone. Ajaga kõik muutub ja ka tuhmub. Sina mäletad üht moodi teised teist moodi. Nii et olen igati filosofeeriv ja arutlev ning enda sisemaailmaga tegelev naine, olles pidevas arengus igas mõttes. 

Noorena „nagu paljud teisedki“ tundsin ennast vanana ja peale 30 aastat kogu aeg noorena. Paljude aastate jooksul on toimunud pidev dünaamiline areng nii vaimu-kui ka kunstimaailmas. 

Olin ja olen vaikija, jälgija ja tunnetaja. Arvan, et vaikimise osas olin vägagi oma isa moodi. Ma ei saanud sõnagi suust välja, kinnine tüüp ehk siis introvert. Ajaga sain ikka oma keelepaelad lahti ning tundsin, et  rääkida on täitsa meeldiv tegevus. Inimestega erinevaid teemasid arutleda, et erinevaid vaatenurki lahti rääkida ning tundma õppida.  Aga aegajalt tunnen siiani, et mul pole midagi öelda, mis ma ikka räägin. Ma ei viitsi kedagi veenda, ega väga vaielda, sest arvan, et las igalühele jääb oma arvamus. Inimesed on ju erinevad, erineval arengutasemel ja erineval energeetilisel tasandil. 

Olen abikaasa, kahe lapse ema ning nelja lapselapse vanaema. 

Mina kui kunstnik

Nii kaua, kui ennast mäletan olen ikka kogu aeg hoidnud paberit ja pliiatsid enda ligi, et joonistada isiklikke emotsioone, nägemusi, nähtut paberile. Vahest ka ajalehe äärele. Sageli tulid sinna trellid, mis tegelikult ju näitasid, et tundsin ennast lõksus olevana, vangistatuna ühiskonna normide, keeldude ja käskudega. Olen mässaja, kuigi noorena ei julgenud ega osanud seda nii seletada. Rabelesin seal kus poleks vaja olnudki.  

Lasteaias mina ei käinud ja olen olnud alati selline üksik uitaja ning leidsin ennast looduse rüpes, lennates lindude ja pilvedega, siblides koos putukatega, rääkides lillede ja puudega ning looduse vaimudega. Kasvades märkasin, et ma ei sobitu hästi ülejäänud maailmaga, mis hilisemal esoteerika teel olles sai selgeks miks, sest ma olengi eriline. Teadja ja tunnetaja. 

Kõige innustavam teenäitaja ja kindlustunnet andev on olnud mulle kunstnik Aime Asi juhendamisel tehtud sammud ja kättenäidatud rada. Me mõlemad armastame oma maalides lennukust, julget lähenemist, abstraktsust ja mis peamine värve, värve, värve. 

Minu maalid on leidnud praeguseks koha erinevais maailma paigus, erinevate rahvuste ning  Eesti, Soome, Šveits, Rootsi, Norra, Läti.
2021 aprillis sain tunnustuse osaliseks rahvusvahelisel näitusel „Ilu otsides“ kus osales kunstnikke 18 riigist ning minugi maal „Viljakus“ valiti 20 parima töö hulka, People and Painting Galerii poolt.

Mina kui nõid

Olen Taro kaartide lugeja ja tõlk. Kirglik kaardiladuja väikeses Viljandis, kellel on sellise usaldusliku töö jaoks läbitud mitmeid elukäänakuid, virnadeviisi raamatuid ja hulgi koolitusi. Mina alustasin kaartide ladumist 2008 aasta ja minu valisid välja Rider Waith Taro kaardid. Aastate jooksul on mul kogunenud ka teist sorti kaardi pakke, aga lemmikud on ikkagi algsed. 

Maagia, müstika ja soov teada saada rohkem iseendast ning eesootavatest mõjudest on juhtinud mind esoteerilise eneseharimise kaudu Taro kaartideni. Aastatepikkune enesetäiendamine ja pidev uudishimu nähtamatu vastu on minu kirg ja edasikandja.

Just Taro kaartide abil suudan heita pilgu läbitavatele elukäänakutele ja suurematele muudatustele. Ühtlasi rullub tasapisi kaardilaual lahti ka minevik, mis on oleviku kujundajaks. Ma ei pea ennast selgeltnägijaks, vaid pigem Taro kaardide kogenud tõlgiks ning kanaldajaks – inimese ja kõiksuse laekuva informatsiooni vahendajaks.

Eneseareng Vaimses Maailmas

Alustasin enesearengu teed 1995 aastal vaimsel esoteerika rajal, mis tegelikult kestab senini. 
Alustasin Luule Viilma raamatutõdedega. Sealt edasi mediteerimine, feng shui, numeroloogia, usundid, vodou, tantra, jooga, vabastav hingamine, taro kaardid, selgeltnägemine, pendli kasutamine ning mitmekülgsed esoteerika koolitused. 

TAROKA

Tutvu Teenustega

Pakun teile sügavamõttelist kunsti, põnevaid töötubasid ja sissepoole vaatamist läbi Taro kaartide tõlgendamise.

Minu Maalid

Minu Töötoad

Taro Kaartide Tõlgendus