Viljandi Linna Lood

Antud maal oli esindatud ka minu isikunäitusel 2020-2021 aasta.

Väikesed fragmendid, omaette maailmad nende inimeste elust, kes on minu maalile jõudnud. Individuaalsest lähtekohast on iga inimese elu, iga suguvõsa elu omaette maailm sellel suurel planeedil Maa. 

Maali keskmes on Viljandi vana veetorn, mis ehitati 1911 aastal. Viljandi oli üks esimesi linnu kus ehitati valmis veevärk ja kanalisatsioon. Veetorni renoveerimine vaatetorniks lõppes 2001 aastal.

 Siin on maailma rekordi omanik Kreeka-Rooma maadluses Martin Klein, kes oli esimese eestlasena olümpiamedalist 1912 aastal Stockholmis. Maadlus kestis 11 tundi ja 40 min ning ta võitis hõbemedali.

Siin on ühiskonnategelane, kirjanik, publitsist, muusik ja pedagoog Carl Robert Jakobson uhkes poosis.

Skulptuur purskkaev „Poiss Kalaga“ on pargis, kus ennevanasti asus turg. Legendi järgi võis sellel turul kaubelda ainult Viljandi järvest püütud kalaga. See poisski püüdis suure kala ja tuli oma saagiga kauplema.

Skulptuur „Pastoraal allikal“ asub Viljandis Lastepargis, mis nüüd kannab nime Sõbrapark. Vilepilli mängiv neiu sümboliseerib sitkust ja eestlaste traditsioone, Viljandi kultuurilembust ning muusika ja liikumise armastust. 

Armastatud laulja Jaak Joala on värskeim loomig Viljandi linnas ning tema hetkel pikemat tutvustust ei vajagi. 

See violetses toonis lind ilmus pildile ise sirutades oma tiivad kaitsvalt, aga mitte lämmatavalt üle sõõri. Meie linna kaitse, meie tavade ja traditsioonide kaitse, meie linna hoidja. Tema on meie usk, lootus armastus. Viljandimaa vapil on ka kujutatud lind, kotkas sinisel taustal. 

Osad maailmad on siin tühjad sellepärast, et siia saad sina maali omanik oma maailma luua kujundlikul moel. Kui lähed meeltega sinna väikese maailma sisse, siis hakkad nägema nagu kristallkuulis oma vaimusilams, oma kujutluspiltides või meelltega tajuma enda isklikku elu loomingut. Lood ise oma loo, oma elust, omas maailmas. Ja kellegi asi ei ole milline see sinu personaalne lugu just on. Sina ise oled võimas looja. Eks ole vägev teadmine, iga inimene ja iga hääl loeb. 

Sinine sümboliseerib vaimujõudu, teadvustamisi, selgust, tõde ja tõerääkimist, väge ning taevast ja vett.

Kuldne ja kollane on õpivõimelisus, avatus, viljakus ja läbipaistvus. Kullaväärilised heitlused ja võitlused. Kollane on tants, rõõm ja liikumine ning sellest kõigest rõõmu tundmine. 

Ring sümboliseerib igavikku ja kõiksust, päikest, täiuslikkust, jätkusuutlikust, liikumist ja aja ringkäiku. 

Kolmnurk sümboliseerib edukust, jõukust, viljakust ja kasvu. Kolmnurk on ka tähis, mis märgib kodu ja kodukollet, kodust õnne ja ka vaimukoda. Kolmnurk on lisaks tule tähis, mis seostub põikesega, mis annab jõudu ja valgust kõigile.

Nagu te olete aru saanud, siis midagi juhuslikku sell maali pole. Kõik on omavahel seotud.

Samas seerias...

Maali info

Valamise tehnika. Akrüül
Maali suurus 70 x 50 cm
Aasta 2020
Hind: 150 €

Tellimine

Maali tellimiseks võta ühendust e-maili või telefoni teel.