Fragment unenäost, mis võibki olla veidi laialivalguv ning tundub, et piirid hägustuvad. Unenäos on kõik võimalik. Värvidemäng on taevas, mäed ja kivine rannajoon, millel turnida ja tasakaalu hoida. Maali maastikule vaade on ülevalt alla, lindudega samal trajektooril. Antud hetk, mis maalile on kinni püütud, on perekonna kooslus. Suur ilmaruum nende ümber ning mängu tuleb ka ajaline faktor kella abil, mida lapseke lennutab suures tuules hõlmade lehvides usaldades elu. Ta tunneb ennast turvaliselt, sest teab, ta vanemad on lähedal.

Aeg läheb meeletult kiiresti, aeg suisa lendab käest. Tahaks vahest käsipidurit tõmmata ja aja maha võtta. See maal ütleb sulle, et hei, hei, võtame nüüd hetkel sabast kinni ja naudime lihtsalt olemist, lihtsaid elumõnusid ning teineteise seltsi. 

Elumere lained võivadki vahest üle pea lüüa, aga kõik saab taas korda. Ajaline mõiste ongi kohati laialivalguv ja ka taro kaartides lineaarne mõiste. Ei ole minevikku ega tulevikku, on vaid vaid hetk, milles oleme praegu. 

Mees ja naine lähevad rahulikult paremale, tulevikku, mägede suunas käest kinni hoides, teineteist toetades. Vanematena nad teavad, et lapsel on turvaline ja ta on kaitstud, isegi kui nad ei oma temaga silmsidet. Kas nad ronivad mäkke või on neil majake seal paremal sinu vaateväljast kaugemal? Tunneta, mis on sinu vastus. Võib olla erineval ajahetkel maali vaadeldes on erinev vastus ja nii on see ka mõeldud. 

Kas see laps on nende laps või on see hoopis nende endi lapsemeelsus, lapsikus, muretus ajas ja ruumis? Nii seda kui teist, sest unenäos on kõik võimalik. 

Mõnus maal mediteerimise teekonnale asumisel. Tunneta, kuidas sina tunned ennast selle lapsena, tunneta kuidas sina tunned ennast selle naisena või mehena, mäena, veena, tuulena või linnuna? Tunneta, kuidas sina tunned ennast helgelt heleda linnuna vaadates alla maiste asjade peale. 

Mantra ehk taotlus – Ma olen teekonnal nüüd ja praegu ja usaldan elu kulgu. Olen ühenduses oma sisemise lapsega ja naudin seda olemist. Olen ühenduses oma naiseliku ja meheliku poolega, sest see on minu loomulik osa. Elu ei ole ainult must valge ning julgen näha kõiki elu aspekte erinevates külluslikes värvispektrites. Ma elan külluses ja harmoonias algallikaga. 

Samas seerias...

Maali info

Valamise tehnika. Akrüül
Maali suurus 50 x 40 cm
Aasta 2021
Hind: 85 €

Soodushind 50.-

Tellimine

Maali tellimiseks võta ühendust e-maili või telefoni teel.